خبرنگاران آمریکا: فرایند سیاسی جدید در سوریه شاید موجب تغییر اسد نشود

به گزارش وبلاگ نرم افزار سریر، تهران-خبرنگاران-جیمس جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه یکشنبه شب گفت: بدنبال یک فرایند سیاسی در سوریه هستیم که این مسأله شاید موجب تغییر حکومت [بشار اسد] نشود، درحالی که ما زیر نظر سازمان ملل متحد فعالیت خواهیم کرد.

خبرنگاران آمریکا: فرایند سیاسی جدید در سوریه شاید موجب تغییر اسد نشود

به گزارش پایگاه خبری النشره لبنان، جفری همچنین به کارشکنی آمریکا برای فروپاشی نظام مالی سوریه اعتراف کرد و اضافه نمود: کاهش شدید ارزش لیره سوریه در نتیجه اقدامات آمریکاست و مدعی شد:حکومت دمشق دیگر نمی تواند در بانک های لبنانی پولشویی کند.

درحالی که دولت آمریکا به توطئه برای کاهش شدید ارزش لیره سوریه اعتراف نموده است، سفارت واشنگتن در سوریه در صفحه رسمی اش در شبکه های اجتماعی مدعی شد که اقتصاد سوریه را نه تحریم های آمریکا و اروپا، بلکه دولت دمشق نابود نموده است.

بانک اطلاعات الکترونیکی دولت فدرال آمریکا 21 اردیبهشت ماه در بیانیه ای خاطرنشان کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور تصمیم به تمدید تحریم های یکجانبه علیه سوریه برای یک سال دیگر گرفت.

پیش از این 10 کشور ازجمله، روسیه، چین، ایران و سوریه در پیامی رسمی از کمیساریای عالی حقوق بشر خواسته بودند تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشورها را لغو کند.

سخنان جفری درحالی بیان می گردد که نزار یازجی وزیر بهداشت سوریه پیش از این اعلام نموده بود، جنگ تروریستی تحمیلی علیه دمشق که بیش از 9 سال ادامه دارد و نیز تحریم های مالی یک جانبه فرایند مبارزه با گسترش ویروس کرونا را در کشورش با مشکل روبرو نموده است.

پیش از آن نیز فیصل المقداد معاون وزیر امورخارجه سوریه گفته بود: تحریم های آمریکا به کوشش های بین المللی برای جلوگیری از شیوع کرونا، آسیب می زند و در شرایط حساس کنونی باید تحریم های غیر انسانی لغو گردد.

آمریکا در اقدامی غیر انسانی پس از شروع جنگ داخلی در سوریه در سال 2011 با تمرکز بر تحریم صنایع پتروشیمی سوریه، دولت دمشق را تحریم کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمریکا: فرایند سیاسی جدید در سوریه شاید موجب تغییر اسد نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا: فرایند سیاسی جدید در سوریه شاید موجب تغییر اسد نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید